Agadir je marocké město ležící na pobřeží Atlantského oceánu, přibližně 500 km na jih od Casablanky. Agadir je hlavním městem regionu Souss-Massa-Drâa, s populací kolem 350 tisíc obyvatel mu v tomto ohledu patří sedmé místo v zemi. Z hospodářského hlediska se významný marocký přístav spoléhá zejména na rybolov a činnosti s ním související, oblast je rovněž vyhledávanou turistickou destinací. V poslední době se zde více rozvíjí také průmyslový sektor, dlouhodobě významnou pozici si udržuje zemědělství.
Všechny výše uvedené okolnosti kladou velmi vysoké nároky na vodní zdroje. Poptávka po vodě se v oblasti stále zvyšuje, zdroje jsou ale omezené – významné negativní faktory představují zejména časová proměnlivost a prostorová nerovnoměrnost. Proto byl zahájen projekt na zpětné využívání odpadních vod, kterých oblast produkuje významné množství. Po přečištění má být voda místo vypouštění do oceánu využívána na zavlažování.
Vlastní projekt je realizován v rámci čistírny odpadních vod M'Zar, situované 8,5 km jižně od Agadiru, na levém břehu řeky Oued Souss (podél řeky se nachází jedna z nejúrodnějších oblastí v Maroku kde se pěstuje ovoce, zelenina, obiloviny). Do čistírny může denně přitéct až 50 tisíc metrů krychlových splaškových a průmyslových odpadních vod, které mají následně projít několika stupni čištění. V betonových usazovacích nádržích probíhá primární čištění, o sekundární čištění se ve druhém kroku postarají filtrační nádrže. Filtrační nádrže byly navrženy jako zemní nádrže, jejichž dno a stěny pokrývá polyetylenová izolační fólie, která je z obou stran chráněna netkanými geotextiliemi. Nad tímto souvrstvím se nachází vrstva štěrku a filtračního písku.
Celý projekt je realizován v několika etapách, počty usazovacích i filtračních nádrží jsou postupně navyšovány. V danou chvíli projekt počítá s vybudováním celkem 60 filtračních nádrží, z nichž každá zabere plochu přibližně 5 tisíc čtverečních metrů. Těsnost filtračních nádrží bude zajišťovat JUTA geomembrána JUNIFOL PEHD tloušťky 1,5 mm (šíře 8,0 m; certifikát ASQUAL).